We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Pvc Peristaltic Pump Tubing. For Aqueous Samples. Orange/White. 12/Pk. Suitable For All Aqueous Solutions. Medium-Concentrated Acids And
List Price
$66.10
Your Price
$66.10
Agilent Pvc Peristaltic Pump Tubing. For Aqueous Samples. Orange/White. 12/PK. Suitable For All Aqueous Solutions. Medium-Concentrated Acids And Bases - 58
NETA PART:
AGIGOV-3710046900
MFG.PART:
3710046900
UNSPSC:
41115411
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Chemical Compatibility | Aqueous HF acid |
| Flared | No |
| Inner Diameter (ID) | 0.64 mm |
| Instrument Compatibility | 4100 4200 4210 5100 5110 5800 5900 700 series Liberty Vista series |
| Length | 450 mm |
| Number of Stops | 2 |
| Stop Color | Orange/White |
| Tab Separation | 150 mm |
| Tubing Material | PVC |
| UNSPSC Code | 40142600 |
| SKU | AGIGOV-3710046900 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 3710046900 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115411 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | AGICSD |
| Qty | 12 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 2 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |