We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Capillary Stainless Steel 0.17 X 90 Mm Sl/M4 Ps/Ns
List Price
$72.80
Your Price
$72.80
Agilent Capillary Stainless Steel 0.17 X 90 mm Sl/M4 Ps/Ns - 58
NETA PART:
AGIGOV-5067-5109
MFG.PART:
5067-5109
UNSPSC:
41115720
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Application Compatibility | Analytical |
| Capillary Subtype | Standard capillary |
| Fitting Type Left End | SL (Swagelok. 1.6 mm ID. stainless steel. long screw) |
| Fitting Type Right End | M4 (0.8mm ID. stainless steel) |
| Inner Diameter (ID) | 0.17 mm |
| Length | 90 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Swage Status Fitting Left End | Pre-swaged |
| Swage Status Fitting Right End | Non-swaged |
| Technique | LC |
| UNSPSC Code | 41115720 |
| SKU | AGIGOV-5067-5109 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 5067-5109 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115720 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Germany |
| ProductLine | AGICSD |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 2 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |