We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Vial Pack. Screw Top. Pre-Assembled. Clear Vials With Write-On Spot. Blue Caps. Certified. Ptfe/Silicone/Ptfe Septa. 2 Ml. 100/Pk. Vial
List Price
$101.00
Your Price
$101.00
Agilent Vial Pack. Screw Top. Pre-Assembled. Clear Vials With Write-On Spot. Blue Caps. Certified. Ptfe/Silicone/Ptfe Septa. 2 mL. 100/PK. Vial Size: 12 X 32 mm (12 mm Cap) - 58
NETA PART:
AGIGOV-5182-0866
MFG.PART:
5182-0866
UNSPSC:
41121806
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Cap Color | Blue |
| Cap Material | Polypropylene |
| Cap Size | 12 mm |
| Certified | Yes |
| Glass Tint | Clear |
| Height | 32 mm |
| Includes Septa | Yes |
| Package Type | Pre-Assembled |
| Pre-Slit Septa | No |
| Product Type | Vials. caps & septa |
| Septa Layering | Tri-Layer |
| Septa Material | PTFE/silicone/PTFE |
| Technique | GC GC & GC/MS LC LC & LC/MS |
| Thread Size | 9-425 |
| UNSPSC Code | 41121806 |
| Vial Material | Glass |
| Vial Type | Screw |
| Volume | 2 mL |
| Width | 12 mm |
| Write-On | Yes |
| SKU | AGIGOV-5182-0866 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 5182-0866 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41121806 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | AGICSD |
| Qty | 100 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 2 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |