We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Poroshell Stablebond 300 C18. 1.0 X 17 Mm. 5 Μm. Guard 3/Pk. A 3-Pack Of Reversed-Phase C18 Hplc Guard Columns With Superficially Porous
List Price
$687.00
Your Price
$687.00
Agilent Poroshell Stablebond 300 C18. 1.0 X 17 mm. 5 Μm. Guard 3/PK. A 3-Pack Of Reversed-Phase C18 Hplc Guard Columns With Superficially Porous Particles. Stablebond Technology Ensures Stability At Low pH - BC
NETA PART:
AGIGOV-5185-5968
MFG.PART:
5185-5968
UNSPSC:
41115711
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Brand | Poroshell 300 |
| Guard Column | Yes |
| Hardware | SS |
| Inner Diameter (ID) | 1 mm |
| LC Platform | Stainless Steel |
| Length | 17 mm |
| Maximum Temperature | 90 °C |
| Part Number Application Domain | Biopharma |
| Part Number Application | Intact & Subunit Analysis Monoclonal Antibodies (mABs) Proteins |
| Particle Size | 5 µm |
| Particle Type | Superficially Porous |
| Phase | 300SB-C18 |
| Pore Size | 300 Å |
| Pressure Rating | 400 bar |
| Separation Mode | Reversed Phase |
| Shipping Solvent | Methanol/Water |
| Technique | LC |
| UNSPSC Code | 41115711 |
| pH Range | 1-8 |
| SKU | AGIGOV-5185-5968 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 5185-5968 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115711 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| MSDS URL | Click here |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | AGICSD |
| Qty | 3 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 2 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |