We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Capillary Stainless Steel For Flow Cells 15 - 40 Ml/Min Flow Rates . With Special Fitting For Flow Cell Connection
List Price
$117.00
Your Price
$117.00
Agilent Capillary Stainless Steel For Flow Cells 15 - 40 Ml/Min Flow Rates . With Special Fitting For Flow Cell Connection - 58
NETA PART:
AGIGOV-5500-1343
MFG.PART:
5500-1343
UNSPSC:
41115700
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Application Compatibility | Preparative |
| Capillary Subtype | Special |
| Fitting Type Left End | SI |
| Fitting Type Right End | Special |
| Inner Diameter (ID) | 0.5 mm |
| Length | 230 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Module Compatibility | Detector |
| Product Type | Capillary |
| Swage Status Fitting Left End | Pre-swaged |
| Swage Status Fitting Right End | Pre-swaged |
| System Compatibility | 1260 Infinity II Purification system 1290 Infinity II Purification system |
| Technique | LC & LC/MS |
| UNSPSC Code | 41115720 |
| Use With Instrument | G7115A G7165A |
| SKU | AGIGOV-5500-1343 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 5500-1343 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115700 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Germany |
| ProductLine | AGICSD |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 2 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |