We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Rectangular Ultra-Micro Cell. Quartz. 2 Mm X 2 Mm. 40 Μl. Compatible With Cary Uv-Vis Spectrophotometers.
List Price
$1,867.00
Your Price
$1,867.00
Agilent Rectangular Ultra-Micro Cell. Quartz. 2 mm X 2 mm. 40 Μl. Compatible With Cary Uv-Vis Spectrophotometers - AA
NETA PART:
AGIGOV-6610024000
MFG.PART:
6610024000
UNSPSC:
41115401
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Cell Material | Far UV quartz |
| Cell Type | Rectangular |
| Ext. Dimensions (mm) | 45 x 12.5 x 12.5 |
| Int. Dimensions (mm) | 4 x 2 |
| Path Length | 10 mm |
| Path Length (mm) | 5 mm |
| Sample Chamber Width (mm) | 2 mm |
| UNSPSC Code | 41115401 |
| Volume | 40 µL |
| SKU | AGIGOV-6610024000 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 6610024000 |
| UM | EA |
| UNSPSC | 41115401 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United Kingdom |
| ProductLine | AGICSD |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 2 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |