We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Zorbax Original 70å Carbohydrate Analysis Column. 4.6 X 150 Mm. 5 Μm. Specializes In High-Resolution Mono- And Disaccharide Separations.
List Price
$829.00
Your Price
$829.00
Agilent Zorbax Original 70å Carbohydrate Analysis Column. 4.6 X 150 mm. 5 Μm. Specializes In High-Resolution Mono- And Disaccharide Separations. Perfect For Detailed Food. Beverage. pHarmaceutical Analyses - BC
NETA PART:
AGIGOV-843300-908
MFG.PART:
843300-908
UNSPSC:
41115711
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Brand | ZORBAX |
| Hardware | Conventional |
| Inner Diameter (ID) | 4.6 mm |
| LC Platform | HPLC |
| Length | 150 mm |
| Maximum Temperature | 40 °C at pH 6-9 60 °C at pH 2-6 |
| Particle Size | 5 µm |
| Phase | Original Carbohydrate |
| Pore Size | 70 Å |
| Pressure Rating | 400 bar |
| Separation Mode | Reversed Phase |
| Shipping Solvent | Acetonitrile/Water |
| UNSPSC Code | 41115711 |
| SKU | AGIGOV-843300-908 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 843300-908 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115711 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | AGICSD |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 2 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |