We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Sample Tubing. Pfa. 0.3 Mm Id. 1.6 Mm Od. 3 M. For Online Internal Standard Addition. Standard For All Icp-Ms Used With Istd T-Joint.
List Price
$93.30
Your Price
$93.30
Agilent Sample Tubing. Pfa. 0.3 mm Id. 1.6 mm Od. 3 M. For Online Internal Standard Addition. Standard For All Icp-Ms Used With Istd T-Joint. Replace When Tubing Is Bent. Damaged. Or When There Is An Issue With Istd Delivery - AA
NETA PART:
AGIGOV-G1820-65478
MFG.PART:
G1820-65478
UNSPSC:
41115411
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Chemical Compatibility | Aqueous HF acid Organic solvents Strong acids |
| Inner Diameter (ID) | 0.3 mm |
| Instrument Compatibility | 7500 7700 7800 7850 7900 8800 8900 All Agilent ICP-MS systems |
| Length | 3 m |
| Outer Diameter (OD) | 1.6 mm |
| UNSPSC Code | 41115411 |
| Where Used | Internal standard (ISTD) |
| SKU | AGIGOV-G1820-65478 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | G1820-65478 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115411 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Origin Varies |
| ProductLine | AGICSD |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 2 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |