We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent 1290 Bio Capillary Interconnect Assembly. Mp35n. Coiled With 2 Fittings
List Price
$254.00
Your Price
$254.00
Agilent 1290 Bio Capillary Interconnect Assembly. Mp35n. Coiled With 2 Fittings - AA
NETA PART:
AGIGOV-G7132-60002
MFG.PART:
G7132-60002
UNSPSC:
41105106
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Application Compatibility | Bio-compatible |
| Capillary Subtype | Special |
| Fitting Type Left End | SI (Swagelok. 1.6 mm ID. stainless steel. intermediate screw) |
| Fitting Type Right End | SL (Swagelok. 1.6 mm ID. stainless steel. long screw) |
| Inner Diameter (ID) | 0.17 mm |
| Length | 350 mm |
| Material | MP35N |
| Product Type | Capillary |
| Swage Status Fitting Left End | Pre-swaged |
| Swage Status Fitting Right End | Pre-swaged |
| System Compatibility | 1290 infinity II Bio LC System |
| Use With Instrument | G7132A |
| SKU | AGIGOV-G7132-60002 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | G7132-60002 |
| UM | EA |
| UNSPSC | 41105106 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Germany |
| ProductLine | AGICSD |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 2 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |
Write Your Own Review