We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Oligopore. 4.6 X 50 Mm. 6 Μm. Guard. Gpc/Sec Guard Column To Protect And Extend The Lifetime Of Analytical Columns. Suitable For Use With
List Price
$690.00
Your Price
$690.00
Agilent Oligopore. 4.6 X 50 mm. 6 Μm. Guard. Gpc/Sec Guard Column To Protect And Extend The Lifetime Of Analytical Columns. Suitable For Use With 6µm Oligopore Analytical Columns 4.6 mm Internal Diameter - BC
NETA PART:
AGIGOV-PL1513-1320
MFG.PART:
PL1513-1320
UNSPSC:
41115711
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Brand | PLgel |
| Guard Column | Yes |
| Inner Diameter (ID) | 4.6 mm |
| Length | 50 mm |
| Maximum Temperature | 110 °C |
| Molecular Weight Lower Limit | 0 Da |
| Molecular Weight Upper Limit | 3300 Da |
| Particle Size | 6 µm |
| Particle Type | Mixed Pore Size |
| Pressure Rating | 150 bar |
| Shipping Solvent | Ethylbenzene |
| UNSPSC Code | 41115711 |
| pH Range | 1-14 |
| SKU | AGIGOV-PL1513-1320 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | PL1513-1320 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115711 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United Kingdom |
| ProductLine | AGICSD |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 2 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |