We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Pl Multisolvent 20. 4.6 X 150 Mm. Fast Analysis Gpc/Sec Column For Aqueous. Medium Polarity And Non-Polar Organic Eluents To Analyze
List Price
$1,609.00
Your Price
$1,609.00
Agilent Pl Multisolvent 20. 4.6 X 150 Mm. Fast Analysis Gpc/Sec Column For Aqueous. Medium Polarity And Non-Polar Organic Eluents To Analyze Synthetic And Naturally Occurring Macromolecules Resolving Range 100 Da To 30 Kda - BC
NETA PART:
AGIGOV-PL1515-3321
MFG.PART:
PL1515-3321
UNSPSC:
15121520
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Brand | PL Multisolvent |
| Guard Column | No |
| Inner Diameter (ID) | 4.6 mm |
| Length | 150 mm |
| Maximum Temperature | 90 °C |
| Mobile Phase | Acetone Chloroform Dichloroethane Dichloromethane Ethyl Acetate Methyl Ethyl Ketone THF Toluene Water |
| Molecular Weight Lower Limit | 100 Da |
| Molecular Weight Upper Limit | 30000 Da |
| Particle Size | 2.7 µm |
| Particle Type | Individual Pore Size |
| Pressure Rating | 150 bar |
| Shipping Solvent | THF |
| UNSPSC Code | 41121800 |
| pH Range | 1-14 |
| SKU | AGIGOV-PL1515-3321 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | PL1515-3321 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 15121520 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United Kingdom |
| ProductLine | AGICSD |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 2 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |