We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Advancebio Sec 300å. 4.6 X 50 Mm. 2.7 Μm. Lc Guard Column. To Protect And Extend The Lifetime Of A Longer Analytical Sec Column.
List Price
$855.00
Your Price
$855.00
Agilent Advancebio Sec 300å. 4.6 X 50 mm. 2.7 Μm. Lc Guard Column. To Protect And Extend The Lifetime Of A Longer Analytical Sec Column - BC
NETA PART:
AGIGOV-PL1580-1301
MFG.PART:
PL1580-1301
UNSPSC:
41115711
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Brand | AdvanceBio SEC |
| Guard Column | Yes |
| Hardware | SS |
| Inner Diameter (ID) | 4.6 mm |
| LC Platform | Stainless Steel |
| Length | 50 mm |
| Maximum Temperature | 80 °C |
| Molecular Weight Lower Limit | 5000 Da |
| Molecular Weight Upper Limit | 1250000 Da |
| Part Number Application Domain | Biopharma |
| Part Number Application | Aggregate & Fragment Analysis Monoclonal Antibodies (mABs) Proteins |
| Particle Size | 2.7 µm |
| Particle Type | Fully Porous |
| Phase | SEC |
| Pore Size | 300 Å |
| Pressure Rating | 400 bar |
| Separation Mode | Size Exclusion (SEC) |
| Shipping Solvent | 0.02% Sodium azide |
| Technique | LC |
| UNSPSC Code | 41115711 |
| pH Range | 2-8.5 |
| SKU | AGIGOV-PL1580-1301 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | PL1580-1301 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115711 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United Kingdom |
| ProductLine | AGICSD |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 2 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |