We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Plrp-S 1000a 5µm. 2.1x50mm. Peek. Reversed-Phase Hplc Column With Ps/Dvb Particle Support Stable At High Temperatures And Wide pH Range
List Price
$1,411.00
Your Price
$1,411.00
Agilent Plrp-S 1000a 5µm. 2.1x50mm. Peek. Reversed-Phase Hplc Column With Ps/Dvb Particle Support Stable At High Temperatures And Wide pH Range (1-14). Available In Various Particle And Pore Sizes For Targeted Applications - BC
NETA PART:
AGIGOV-PL1912-1502PK
MFG.PART:
PL1912-1502PK
UNSPSC:
41115709
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Brand | PLRP-S |
| Guard Column | No |
| Hardware | PEEK Lined SS |
| Inner Diameter (ID) | 2.1 mm |
| LC Platform | BioInert |
| Length | 50 mm |
| Maximum Temperature | 80 °C |
| Particle Size | 5 µm |
| Particle Type | Fully Porous |
| Phase | PLRP-S |
| Pore Size | 1000 Å |
| Pressure Rating | 207 bar |
| Separation Mode | Reversed Phase |
| Shipping Solvent | Acetonitrile/Water |
| Technique | LC & LC/MS |
| pH Range | 1-14 |
| SKU | AGIGOV-PL1912-1502PK |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | PL1912-1502PK |
| UM | EA |
| UNSPSC | 41115709 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United Kingdom |
| ProductLine | AGICSD |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 2 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |