We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Peristaltic Pump Tubing, Santoprene, Orange/Green Tabs, Flared Ends, 0.38 Mm Id, For Ketone-Based Organic Samples, 12/Pk
List Price
$265.00
Your Price
$265.00
Agilent Organic resistant (ketones) Santoprene Peristaltic pump tubing, orange/green tabs, flared ends, 0.38 mm id, 12/pk - 58
GROUP SKU:
3710068500
| Chemical Compatibility | Ketone solvents |
| Flared | Yes |
| Inner Diameter (ID) | 0.38 mm |
| Instrument Compatibility | 4100 4200 4210 5100 5110 5800 5900 700 series |
| Length | 450 mm |
| Number of Stops | 2 |
| Stop Color | Orange/Green |
| Tab Separation | 150 mm |
| Tubing Material | Marprene |
| UNSPSC Code | 40183000 |
| SKU | 3710068500 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 3710068500 |
| UM | PK |
| UNSPSC | 41115700 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 12 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |