We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Liner, Split, Packed, Slow/Manual Injection Only
List Price
$75.45
Your Price
$75.45
Agilent Inlet liner, split, straight, with cup, glass wool and packing (for manual injections) - 58
GROUP SKU:
18740-60840
| Compatibility | Agilent |
| Component Type | Inlet liner |
| Deactivation | None |
| Glass Wool | Glass wool |
| Injection Type | Split |
| Inner Diameter (ID) | 4 mm |
| Length | 78.5 mm |
| Liner Geometry | Straight with cup |
| Outer Diameter (OD) | 6.25 mm |
| UNSPSC Code | 41115715 |
| Volume | 800 µL |
| SKU | 18740-60840 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 18740-60840 |
| UM | PK |
| UNSPSC | 41115715 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |