We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Bio Wax, Np3, 4.6, 150 Mm, Stainless Steel, Lc Column
List Price
$2,187.00
Your Price
$2,187.00
Agilent Bio WAX, NP3, 4.6 x 150 mm, 3 µm. A weak anion exchange HPLC column with nonporous particles. Particle size is 3 μm. Nonporous particles are best for efficient mass transfer and high resolution separations. - BC
GROUP SKU:
5190-6875
| Brand | Agilent Bio WAX |
| Column Material | Stainless Steel |
| Hardware | SS |
| Inner Diameter (ID) | 4.6 mm |
| LC Platform | Stainless Steel |
| Length | 150 mm |
| Maximum Temperature | 80 °C |
| Part Number Application Domain | Biopharma |
| Part Number Application | Oligos Proteins |
| Particle Size | 3 µm |
| Particle Type | Non-porous |
| Phase | WAX |
| Pressure Rating | 551 bar |
| Separation Mode | Ion Exchange (IEX) |
| Shipping Solvent | Phosphate Buffer |
| Technique | LC |
| UNSPSC Code | 41115711 |
| pH Range | 2-12 |
| SKU | 5190-6875 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 5190-6875 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115711 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | BC |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |