AGIGOV-A7000250C046
MFG.PART:
A7000250C046
UNSPSC:
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Brand | Pursuit |
| Guard Column | No |
| Hardware | Cartridge |
| Inner Diameter (ID) | 4.6 mm |
| Length | 250 mm |
| Maximum Temperature | 60 °C |
| Molecular Weight Lower Limit | 0 Da |
| Molecular Weight Upper Limit | 3000 Da |
| Particle Size | 5 µm |
| Particle Type | Fully Porous |
| Phase | PAH |
| Pore Size | 200 Å |
| Pressure Rating | 400 bar |