AGIGOV-A7001100R030
MFG.PART:
A7001100R030
UNSPSC:
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Brand | Pursuit |
| Guard Column | No |
| Hardware | Cartridge |
| Inner Diameter (ID) | 3 mm |
| Length | 100 mm |
| Maximum Temperature | 60 °C |
| Molecular Weight Lower Limit | 0 Da |
| Molecular Weight Upper Limit | 3000 Da |
| Particle Size | 3 µm |
| Particle Type | Fully Porous |
| Phase | PAH |
| Pore Size | 200 Å |
| Pressure Rating | 400 bar |