We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Pl1312-3501 Lc Column, 5 Um, 300 Å, 1 Mm Id, 150 Mm L
List Price
$1,083.00
Your Price
$1,083.00
Agilent PLRP-S 300Å, 1.0x150mm, 5µm. Reversed-phase HPLC column with fully porous PS/DVB particle support. Stable at elevated temperatures and a wide pH range (1-14). Available in various particle and pore sizes. - BC
NETA PART:
PL1312-3501
MFG.PART:
PL1312-3501
UNSPSC:
41115711
Manufacturer:
Agilent Technologies
| Hardware | SS |
| Inner Diameter (ID) | 1.0 mm |
| Length | 150 mm |
| Pore Size | 300 Å |
| Pressure Rating | 207 bar |
| UNSPSC Code | 41115711 |
| pH Range | 1-14 |
| SKU | PL1312-3501 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | PL1312-3501 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115711 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United Kingdom |
| ProductLine | BC |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |