We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Waters Delta-Pak C18 Column, 100, 15 m, 3. 9 mm X 300 mm, 1k - 15k, 1/EA
List Price
$710.00
Your Price
$710.00
Waters Deltapak C18 Column, 100a, 15 Um, 3. 9 Mm X 300 Mm, 1/Pkg, Silica, Usp Class: L1, 2 - 8 Ph Range, 300 M2/G, End Capped, Spherical, 17 % Carbon Load - WATBMS (Additional S&H Or Hazmat Fees May Apply)
NETA PART:
WATBMS-WAT011797
MFG.PART:
WAT011797
UNSPSC:
41115711
Manufacturer:
Waters Corporation
| Chemistry | C18 |
| Separation Mode | Reversed Phase |
| Particle Substrate | Silica |
| pH Range Min | 2 pH |
| pH Range Max | 8 pH |
| Endcapped | Yes |
| Silanol Activity | Low |
| Molecular Weight Range Min | 1000. 0 |
| Molecular Weight Range Max | 15000. 0 |
| Particle Shape | Spherical |
| Particle Size | 15 µm |
| Endfitting Type | Waters |
| Pore Size | 100 Å |
| Format | Column |
| Surface Area | 300. 0 |
| System | HPLC |
| USP Classification | L1 |
| Inner Diameter | 3. 9 mm |
| Length | 300 mm |
| Carbon Load | 17 % |
| UNSPSC | 41115709 |
| Brand | Delta-Pak |
| Product Type | Columns |
| Units per Package | 1 pk |
| Maximum Pressure | 6000 psi (415 Bar) |
| SKU | WATBMS-WAT011797 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | WAT011797 |
| UM | EA |
| UNSPSC | 41115711 |
| Manufacturer | Waters Corporation |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | WATBMS |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| ACT Ecolabel | No |