We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Capillary, Stainless Steel, 0.12 Mm, 280 Mm, Swagelok Extra Long Fitting, 1.6 Mm Port Id To Swagelok Extra Long Fitting, 1.6 Mm Port Id
List Price
$69.15
Your Price
$69.15
Agilent Capillary stainless steel 0.12 x 280 mm SX/SX ns/ns - 58
GROUP SKU:
5067-4687
| Application Compatibility | Analytical |
| Capillary Subtype | Standard capillary |
| Fitting Type Left End | SX (Swagelok, 1.6 mm ID, stainless steel, extra long screw) |
| Fitting Type Right End | SX (Swagelok, 1.6 mm ID, stainless steel, extra long screw) |
| Inner Diameter (ID) | 0.12 mm |
| Length | 280 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Swage Status Fitting Left End | Non-swaged |
| Swage Status Fitting Right End | Non-swaged |
| Technique | LC |
| UNSPSC Code | 41115720 |
| SKU | 5067-4687 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 5067-4687 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115720 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Germany |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |