We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent 5067-5106 Capillary, 0.12 Mm Id, 90 Mm L, Stainless Steel, For Use With: Tcc/Mct And Valve Supplies
List Price
$66.60
Your Price
$66.60
Agilent Capillary stainless steel 0.12 x 90 mm SL/M4 ps/ns - 58
GROUP SKU:
5067-5106
| Application Compatibility | Analytical |
| Capillary Subtype | Standard capillary |
| Fitting Type Left End | SL (Swagelok, 1.6 mm ID, stainless steel, long screw) |
| Fitting Type Right End | M4 (0.8mm ID, stainless steel) |
| Inner Diameter (ID) | 0.12 mm |
| Length | 90 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Swage Status Fitting Left End | Pre-swaged |
| Swage Status Fitting Right End | Non-swaged |
| Technique | LC |
| UNSPSC Code | 41115720 |
| SKU | 5067-5106 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 5067-5106 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115720 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Germany |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |