We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent 5500-1249 Capillary, 0.12 Mm Id, 120 Mm L, Stainless Steel, For Use With: 1290 Infinity Ii System
List Price
$71.45
Your Price
$71.45
Agilent Capillary Stainless Steel 0,12 x 120mm SL/SL ns/ps - 58
GROUP SKU:
5500-1249
| Application Compatibility | Analytical |
| Capillary Subtype | Standard capillary |
| Fitting Type Left End | SL (Swagelok, 1.6 mm ID, stainless steel, long screw) |
| Fitting Type Right End | SL (Swagelok, 1.6 mm ID, stainless steel, long screw) |
| Inner Diameter (ID) | 0.12 mm |
| Length | 120 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Swage Status Fitting Left End | Non-swaged |
| Swage Status Fitting Right End | Pre-swaged |
| Technique | LC |
| UNSPSC Code | 41115720 |
| SKU | 5500-1249 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 5500-1249 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41115720 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Germany |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |