We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Peristaltic Pump Tubing, Pvc Solvaflex, Orange/Yellow Tabs, Flared Ends, 0.51 Mm Id, For Use With Sps 3 Autosampler When Pumping Low Volatile Organic Samples, 12/Pk
List Price
$148.00
Your Price
$148.00
Agilent SPS 3/4 High acid tolerant PVC Solvaflex tubing, orange/yellow tabs, flared ends, 0.51mm id. For low volatile organic solvents on AA, MP-AES, ICP-OES. - 58
GROUP SKU:
3710069000
| Chemical Compatibility | Aqueous HF acid Low volatile organics |
| Flared | Yes |
| Inner Diameter (ID) | 0.51 mm |
| Instrument Compatibility | 4100 4200 4210 5100 5110 5800 5900 700 series Liberty Vista series |
| Length | 450 mm |
| Number of Stops | 3 |
| Stop Color | Orange/Yellow |
| Tab Separation | 82 mm |
| Tubing Material | Solvaflex |
| UNSPSC Code | 41113000 |
| SKU | 3710069000 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 3710069000 |
| UM | PK |
| UNSPSC | 41113000 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 12 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |