We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Perkin Elmer GC Ultramicro Volume Syringe: Capacity 1.0 µL, Needle Gauge 23 (1/Pack)
List Price
$275.88
Your Price
$275.88
Perkin Elmer Gc Ultramicro Volume Syringe: Capacity 1.0 Ul, N - PE (Additional S&H or Hazmat Fees May Apply)
NETA PART:
PE-00230177
MFG.PART:
00230177
UNSPSC:
41115700
Manufacturer:
PerkinElmer
Overview
- Needle Gauge: 23
- Tip Description: Cone
Specifications
| Inner Diameter | 0.15 mm |
|---|---|
| Length | 70.0 mm |
| Outer Diameter | 0.63 mm |
| Product Group | Ultramicro Syringe |
| Type | Removable |
| Volume Capacity | 1 µL |
| SKU | PE-00230177 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 00230177 |
| UM | PK |
| UNSPSC | 41115700 |
| Manufacturer | PerkinElmer |
| CountryOfOrigin | Australia |
| ProductLine | PE |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 4 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |