We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Perkin Elmer AutoSystem Autosampler Syringe, Plunger Type: Metal Plunger in Barrel, Volume: 5µL, Outer Diameter: 0.63
List Price
$264.32
Your Price
$264.32
Perkin Elmer Autosystem Autosampler Syringe, Plunger Type: Metal Plunger In Barrel, Volume: 5 - PE (Additional S&H or Hazmat Fees May Apply)
NETA PART:
PE-N6101251
MFG.PART:
N6101251
UNSPSC:
41115700
Manufacturer:
PerkinElmer
Overview
This metal plunger in barrel syringe is also available in 0.5 and 50 µL capacities.
Specifications
| Inner Diameter | 0.15 mm |
|---|---|
| Length | 70.0 mm |
| Outer Diameter | 0.63 mm |
| Product Group | Autosampler Syringe |
| Type | Fixed |
| Volume Capacity | 5 µL |
| SKU | PE-N6101251 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | N6101251 |
| UM | EA |
| UNSPSC | 41115700 |
| Manufacturer | PerkinElmer |
| CountryOfOrigin | Malaysia |
| ProductLine | PE |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 4 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |