We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Perkin Elmer GC Syringe, 10µL Removable Needle, Point Style #2, 7cm needle
List Price
$189.21
Your Price
$189.21
Perkin Elmer Gc Syringe, 10ul Removable Needle, Point Style # - PE (Additional S&H or Hazmat Fees May Apply)
NETA PART:
PE-N9302210
MFG.PART:
N9302210
UNSPSC:
41115700
Manufacturer:
PerkinElmer
Overview
Specifications
| Inner Diameter | 0.11 mm |
|---|---|
| Length | 70.0 mm |
| Outer Diameter | 0.47 mm |
| Product Group | GC Syringe |
| Type | Removable |
| Volume Capacity | 10 µL |
| SKU | PE-N9302210 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | N9302210 |
| UM | EA |
| UNSPSC | 41115700 |
| Manufacturer | PerkinElmer |
| CountryOfOrigin | Australia |
| ProductLine | PE |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 4 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |