We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Perkin Elmer 1mL GC Gas Tight Syringe, Fixed Needle
List Price
$264.32
Your Price
$264.32
Perkin Elmer 1ml Gc Gas Tight Syringe, Fixed Needle - PE (Additional S&H or Hazmat Fees May Apply)
NETA PART:
PE-N9302256
MFG.PART:
N9302256
UNSPSC:
41115700
Manufacturer:
PerkinElmer
Overview
Specifications
| Inner Diameter | 0.32 mm |
|---|---|
| Length | 50.0 mm |
| Outer Diameter | 0.72 mm |
| Product Group | Gas Tight Syringe |
| Type | Fixed |
| Volume Capacity | 1 mL |
| SKU | PE-N9302256 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | N9302256 |
| UM | EA |
| UNSPSC | 41115700 |
| Manufacturer | PerkinElmer |
| CountryOfOrigin | Australia |
| ProductLine | PE |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 4 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |