We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Perkin Elmer GC Syringe (Fixed Needle): Capacity 100 µL, Needle Gauge 22, Point Style #3 (1/Pack)
List Price
$177.65
Your Price
$177.65
Perkin Elmer Gc Syringe (Fixed Needle): Capacity 100 Ul, Need - PE (Additional S&H or Hazmat Fees May Apply)
NETA PART:
PE-09904822
MFG.PART:
09904822
UNSPSC:
41115716
Manufacturer:
PerkinElmer
Overview
Each syringe is individually inspected for accuracy and performance.
- Needle Gauge: 22
- Tip Description: LC
Specifications
| Inner Diameter | 0.37 mm |
|---|---|
| Length | 2.0 in |
| Outer Diameter | 0.028 in |
| Product Group | Micro Syringes |
| Type | Fixed |
| Volume Capacity | 100 µL |
| SKU | PE-09904822 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 09904822 |
| UM | PK |
| UNSPSC | 41115716 |
| Manufacturer | PerkinElmer |
| CountryOfOrigin | Australia |
| ProductLine | PE |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 4 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |