We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Waters Spherisorb Amino (Nh2) Column, 80, 5 m, 4 mm X 125 mm, 1/EA
List Price
$775.00
Your Price
$775.00
Waters Spherisorb Amino (Nh2) Column, 80a, 5 Um, 4 Mm X 125 Mm, 1/Pkg, Silica, Usp Class: L8, 2 - 8 Ph Range, 220 M2/G, Spherical, 1. 9 % Carbon Load - WATBMS (Additional S&H Or Hazmat Fees May Apply)
NETA PART:
WATBMS-PSS845300
MFG.PART:
PSS845300
UNSPSC:
41115709
Manufacturer:
Waters Corporation
| Chemistry | Amino (NH2) |
| Separation Mode | Normal-Phase |
| Particle Substrate | Silica |
| pH Range Min | 2 pH |
| pH Range Max | 8 pH |
| Endcapped | No |
| Silanol Activity | High |
| Particle Shape | Spherical |
| Particle Size | 5 µm |
| Endfitting Type | Parker-style |
| Pore Size | 80 Å |
| Format | Column |
| Surface Area | 220. 0 |
| System | HPLC |
| USP Classification | L8 |
| Inner Diameter | 4 mm |
| Length | 125 mm |
| Carbon Load | 2 % |
| UNSPSC | 41115709 |
| Brand | Spherisorb |
| Product Type | Columns |
| Units per Package | 1 pk |
| Maximum Pressure | 6000 psi (415 Bar) |
| SKU | WATBMS-PSS845300 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | PSS845300 |
| UM | EA |
| UNSPSC | 41115709 |
| Manufacturer | Waters Corporation |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | WATBMS |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| ACT Ecolabel | No |