We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Waters bondapak Amino (Nh2) Radial-Pak Column, 125, 10 m, 8 mm X 100 mm, 1/EA
List Price
$600.00
Your Price
$600.00
Waters Ubondapak Amino (Nh2) Radial-Pak Cartridge, 125a, 10 Um, 8. 0 Mm X 100 Mm, 1/Pkg, Silica, Usp Class: L8, 2 - 8 Ph Range, High Silanol Activity, 330 M2/G, Irregular, 4 % Carbon Load - WATBMS (Additional S&H Or Hazmat Fees May Apply)
NETA PART:
WATBMS-WAT085724
MFG.PART:
WAT085724
UNSPSC:
41115709
Manufacturer:
Waters Corporation
| Chemistry | Amino (NH2) |
| Separation Mode | Normal-Phase |
| Particle Substrate | Silica |
| pH Range Min | 2 pH |
| pH Range Max | 8 pH |
| Endcapped | No |
| Silanol Activity | High |
| Particle Shape | Irregular |
| Particle Size | 10 µm |
| Pore Size | 125 Å |
| Format | Radial-Pak Column |
| Surface Area | 330. 0 |
| System | HPLC Preparative |
| USP Classification | L8 |
| Inner Diameter | 8 mm |
| Length | 100 mm |
| Carbon Load | 4 % |
| UNSPSC | 41115709 |
| Brand | µBondapak |
| Product Type | Columns |
| Units per Package | 1 pk |
| Maximum Pressure | 1500 psi (100 Bar) |
| Temperature Limits | 45 C |
| Technique | LC, LC/MS |
| SKU | WATBMS-WAT085724 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | WAT085724 |
| UM | EA |
| UNSPSC | 41115709 |
| Manufacturer | Waters Corporation |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | WATBMS |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| ACT Ecolabel | No |