We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Waters Massprep Online Desalting Cartridge
List Price
$1,350.00
Your Price
$1,350.00
Waters Biosuite Phenyl Column, 1000, 10 Um, 4. 6 Mm X 75 Mm, 1/Pkg, Polymer, Usp Class: L11, 2 - 12 Ph Range, Spherical - WATBMS (Additional S&H Or Hazmat Fees May Apply)
NETA PART:
WATBMS-186002157
MFG.PART:
186002157
UNSPSC:
41115709
Manufacturer:
Waters Corporation
| Chemistry | Phenyl |
| Separation Mode | Reversed Phase |
| Particle Substrate | Polymethacrylate |
| pH Range Min | 2 pH |
| pH Range Max | 12 pH |
| Endcapped | Yes |
| Molecular Weight Range Min | 1000. 0 |
| Molecular Weight Range Max | 1000000. 0 |
| Particle Shape | Spherical |
| Particle Size | 10 µm |
| Endfitting Type | Parker-style |
| Pore Size | 1000 Å |
| Format | Column |
| System | HPLC |
| USP Classification | L11 |
| Inner Diameter | 4. 6 mm |
| Length | 75 mm |
| UNSPSC | 41115709 |
| Application | Protein |
| Brand | BioSuite |
| Product Type | Columns |
| Units per Package | 1 pk |
| Maximum Pressure | 6000 psi (415 Bar) |
| SKU | WATBMS-186002157 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 186002157 |
| UM | EA |
| UNSPSC | 41115709 |
| Manufacturer | Waters Corporation |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | WATBMS |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| ACT Ecolabel | No |
Write Your Own Review