We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Waters XBridge BEH HILIC Column, 130, 5 m, 3 mm X 50 mm, 1/EA
List Price
$860.00
Your Price
$860.00
Waters Xbridge Beh Hilic Column, 130, 5 Um, 3 Mm X 50 Mm, 1/Pkg, Hybrid, Usp Class: L3, 1 - 9 Ph Range, Low Silanol Activity, 185 M2/G, End Capped, Spherical - WATBMS (Additional S&H Or Hazmat Fees May Apply)
NETA PART:
WATBMS-186004447
MFG.PART:
186004447
UNSPSC:
41115709
Manufacturer:
Waters Corporation
| Chemistry | HILIC |
| Separation Mode | Hydrophilic Interaction (HILIC) |
| Particle Substrate | Hybrid |
| pH Range Min | 1 pH |
| pH Range Max | 9 pH |
| Endcapped | Yes |
| Silanol Activity | Low |
| Particle Shape | Spherical |
| Particle Size | 5 µm |
| Endfitting Type | Waters |
| Pore Size | 130 Å |
| Format | Column |
| Surface Area | 185. 0 |
| System | HPLC |
| Particle Technology | BEH |
| USP Classification | L3 |
| Inner Diameter | 3 mm |
| Length | 50 mm |
| UNSPSC | 41115709 |
| Brand | XBridge |
| Product Type | Columns |
| Units per Package | 1 pk |
| Maximum Pressure | 6000 psi (415 Bar) |
| SKU | WATBMS-186004447 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 186004447 |
| UM | EA |
| UNSPSC | 41115709 |
| Manufacturer | Waters Corporation |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | WATBMS |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| ACT Ecolabel | No |