We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
BD Syringe Only, 10mL, Slip Tip
List Price
$186.43
Your Price
$186.43
BD Syringe Only, 10ml, Slip Tip, 200/Ctn, 2 Ctn/Cs (Continental Us Only) - BD
GROUP SKU:
BD-303134
GTIN
| GTIN - each | 00382903031344 | 1 |
| GTIN - Shelfpack | 30382903031345 | 200 |
| GTIN - Case | 50382903031349 | 400 |
Packaging
| Box Height | 34.9 cm |
| Box Length | 27.3 cm |
| Box Width | 16.5 cm |
| Case Height | 33 cm |
| Case Length | 34.9 cm |
| Case Width | 27.3 cm |
| Quantity - Case | 400 |
| Quantity - Shelfpack | 200 |
Product Basic Specification
| Fill Volume | 10 mL |
| Syringe Tip Type | Luer slip tip |
| Typical Application | General use |
Sustainability
| Single Use | Sterile, Single-use |
| Disposable | Disposable product |
| SKU | BD-303134 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 303134 |
| UM | CS |
| UNSPSC | 41122002 |
| Manufacturer | BD |
| ProductLine | BD |
| Qty | 400 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |
Write Your Own Review