We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Capillary Mp35n 0.25x250 Si/Si
List Price
$172.00
Your Price
$172.00
Agilent Capillary MP35N 0.25 x 250mm SI/SI ps/ps - 58
GROUP SKU:
5500-1420
| Application Compatibility | Bio-compatible |
| Capillary Subtype | Standard capillary |
| Fitting Type Left End | SI (Swagelok, 1.6 mm ID, stainless steel, intermediate screw) |
| Fitting Type Right End | SI (Swagelok, 1.6 mm ID, stainless steel, intermediate screw) |
| Inner Diameter (ID) | 0.25 mm |
| Length | 250 mm |
| Material | MP35N |
| Swage Status Fitting Left End | Pre-swaged |
| Swage Status Fitting Right End | Pre-swaged |
| System Compatibility | 1290 infinity II Bio LC System |
| SKU | 5500-1420 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 5500-1420 |
| UM | EA |
| UNSPSC | 41115720 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Origin Varies |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |