We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Tubing, Peristaltic Pump, Pvc, Purple/Black Tabs, For Pumping Reagents With Vga-76/77 Vapor Generation Accessory, 12/Pk
List Price
$67.25
Your Price
$67.25
Agilent Aqueous PVC Peristaltic pump tubing, purple/black tabs, for pumping reagents with Agilent VGA 76/77 vapor generation accessory, 12/pk. Suitable for all aqueous solutions, medium-concentrated acids and bases. - 58
GROUP SKU:
3710027300
| Chemical Compatibility | Aqueous HF acid |
| Flared | No |
| Inner Diameter (ID) | 2.29 mm |
| Instrument Compatibility | 5100 5110 5800 5900 700 series Liberty Vista series |
| Length | 450 mm |
| Number of Stops | 2 |
| Stop Color | Purple/Black |
| Tab Separation | 150 mm |
| Tubing Material | PVC |
| UNSPSC Code | 40142600 |
| SKU | 3710027300 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 3710027300 |
| UM | PK |
| UNSPSC | 41115406 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 12 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |