We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Tubing, Pump-Santoprene Yellow/Yellow Cetac, 1/Pk
List Price
$252.00
Your Price
$252.00
Agilent Organic resistant (ketones) Santoprene Peristaltic pump tubing, yellow/yellow, 15/pk. Suitable for ketone-based solvents including MIBK and DIBK. - 58
GROUP SKU:
3710041800
| Chemical Compatibility | Ketone solvents |
| Flared | No |
| Inner Diameter (ID) | 1.42 mm |
| Instrument Compatibility | 4100 4200 4210 5100 5110 5800 5900 700 series Liberty Vista series |
| Length | 450 mm |
| Number of Stops | 2 |
| Stop Color | Yellow/Yellow |
| Tab Separation | 150 mm |
| Tubing Material | Marprene |
| UNSPSC Code | 40142600 |
| SKU | 3710041800 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 3710041800 |
| UM | PK |
| UNSPSC | 41115406 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 1 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |