We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Agilent Tubing, Peristaltic Pump, Orange/Green Tabs, Pvc Solvaflex, 4100 Mp-Aes, 12/Pk
List Price
$98.45
Your Price
$98.45
Agilent High acid tolerant PVC Solvaflex Peristaltic pump tubing, orange/green, for organics and high TDS, 15/pk - 58
GROUP SKU:
3710068000
| Chemical Compatibility | Aqueous Aromatic organics HF acid |
| Flared | No |
| Inner Diameter (ID) | 0.38 mm |
| Instrument Compatibility | 4100 4200 4210 5100 5110 5800 5900 700 series |
| Length | 450 mm |
| Number of Stops | 2 |
| Stop Color | Orange/Green |
| Tab Separation | 140 mm |
| Tubing Material | Solvaflex |
| UNSPSC Code | 41115406 |
| SKU | 3710068000 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 3710068000 |
| UM | PK |
| UNSPSC | 41115406 |
| Manufacturer | Agilent Technologies |
| Refrigerated-Frozen | N |
| CountryOfOrigin | Canada |
| ProductLine | 58 |
| Qty | 12 |
| MinOrderQty | 1 |
| Height | 5 |
| Weight | 7.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| ACT Ecolabel | No |