We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Bel-Art Quick Disconnects For ¼ To ⅜ In. Tubing; Polyethylene (Pack Of 12)
List Price
$43.30
Your Price
$43.30
Bel-Art Quick Disconnects For ¼ To ⅜ In. Tubing; Polyethylene (Pack Of 12), Connect Same Or Different Sized Tubing - BEL
NETA PART:
BEL-19730-0002
MFG.PART:
19730-0002
UNSPSC:
41121701
Manufacturer:
Bel-Art
Connect same or different size tubing with these polyethylene plastic connectors.
- Ideal for vacuum applications, water lines, manometers, and more
- F19730 series connects same size tubing
- F19731-0552 connects different size tubing
| Quantity / Pack | 12 |
| Overall Length | 6.0cm (2⅜”) |
| Male Fitting Id | 6.4 to 9.5mm (¼ to ⅜”) |
| Female Fitting Id | 6.4 to 9.5mm (¼ to ⅜”) |
| SKU | BEL-19730-0002 |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 19730-0002 |
| UM | PK |
| UNSPSC | 41121701 |
| Manufacturer | Bel-Art |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | BEL |
| Qty | 12 |
| MinOrderQty | 1 |
| Width | 6 |
| Depth | 11 |
| Height | 1 |
| Weight | 0.125000 |
| Lead Time | 15 |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |