We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
Globe Scientific Cap, Snap, 12/13mm, PE, for Vacuum and Test Tubes, Lavender
List Price
$48.81
Your Price
$48.81
Globe Scientific Cap, Snap, 12/13mm, PE, for Vacuum and Test Tubes, Lavender - GLO
GROUP SKU:
GLO-113142L
Globe Scientific
- GLO
| Color | Lavender |
| PDF URL | https://www.globescientific.com/media/PDF/Library_PDF/Tubes-Caps-Racks_2022.pdf |
| Cap Size | 12mm |
| Evacuated Tube Size | 13mm |
| Glass Culture Tube Size | 12mm |
| Plastic Tube Size | 12mm |
| SKU | GLO-113142L |
|---|---|
| Featured | No |
| Supplier Part Number | 113142L |
| UM | PK |
| UNSPSC | 41121710 |
| Manufacturer | Globe Scientific Inc |
| CountryOfOrigin | United States |
| ProductLine | GLO |
| Qty | 1000 |
| MinOrderQty | 1 |
| Width | 9 |
| Depth | 12.5 |
| Height | 1 |
| Weight | 1.000000 |
| Lead Time | 5 |
| Hazardous | N |
| Energy Star | No |
| Green | No |
| ACT Ecolabel | No |
| Controlled | N |